#Bądź_aktywny

utworzone przez | gru 20, 2021 | Dla rodzica, Dla ucznia

3 grudnia 2021 roku odbyło się podsumowanie projektu #Bądź_aktywny. Uczniowie obu placówek wysłuchali wykładu p. Władysława Wróblewskiego a także uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez nauczyciela Zespołu Szkół Samorządowych w Witnicy, p. Michała Zakryszko pt. „Nie zasiedź się” Ponadto mogli zmierzyć się w wielu konkurencjach tj. 1) Angażuję się lokalnie- uczniowie zainicjowali zbiórkę na rzecz schroniska Azorki (1 LO w Sulęcinie) oraz na rzecz Hospicjum św. Kamila w Gorzowie (ZSS w Witnicy) a także na rzecz Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych Witnickie Promyczki (ZSS w Witnicy)

2) Lubuskie_foto- dzięki zdjęciom ukazującym miejsca warte odwiedzenia stworzyliśmy cudowny kalendarz na rok 2022 (Promocja Lubuskie Warte Zachodu)

3) Co w Lubuskim piszczy?- uczniowie zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi wiedzy o województwie lubuskim

4) Nie mam czasu na używki- zadanie polegające na zachęceniu jak największej liczby osób do wykonania określonego ćwiczenia. Uczniom 1 Liceum Ogólnokształcącego w Sulęcinie udało się zachęcić 178 osób do wykonania „pajacyków”. Młodzież z Zespołu Szkół Samorządowych zachęciła ponad 500 osób do wykonania kilkunastu przysiadów.

Ostatnim zadaniem, z którym musieli zmierzyć się uczniowie obu szkół był udział w Młodzieżowej Radzie Gminy. Sesję poprowadził Przewodniczący Rady Miejskiej, Pan Artur Stojanowski. Temat dyskusji dotyczył problemu globalizacji i zagadnień co może zrobić samorząd gminny oraz uczniowie, aby zatrzymać młodzież w mniejszych miejscowościach. Po zakończonej debacie zostały rozdane nagrody oraz dyplomy uczestnictwa

Projekt był współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego

Powered by: CMS Wordpress, Copyright 2021 ©: Zespół Szkół Samorządowych w Witnicy, Created by: Piotr Pantkowski

Sprawdź naszego Facebooka oraz Instagrama i ofertę rekrutacyjną

Obserwuj