Wystawa Romana Sybala

Wystawa Romana Sybala

W galerii na korytarzu Zespołu Szkół Samorządowych w Witnicy odbyło się podsumowanie wystawy prac malarskich autorstwa Romana Sybala. To już piąta prezentacja prac artystycznych w szkole.

Spotkanie autora prac z młodzieżą miało miejsce 26 października w Mini Galerii na piętrze witnickiego Kopernika. Odbyło się ono na zakończenie dwumiesięcznej wystawy obrazów, które znalazły swoje miejsce na ścianie szkolnego korytarza. Po raz kolejny zrealizowano je w ramach przedmiotu wiedza o kulturze w obecności uczniów, tym razem klasy I LO i nauczycieli D. Zaborowskiej i M. Tyborskiej.

Uczestnicy wernisażu mogli poznać historię namalowanych ptaków, bukietów w wazonach oraz jak powstał tryptyk wykonany na deskach. W trakcie zajęć gość zaprezentował i omówił wiele dodatkowo przyniesionych prac z początku swojej twórczości, które wykonał różną techniką. Opowiadał o plenerach plastycznych, w których uczestniczył i gdzie wystawiane były i będą jego obrazy. Przedstawił historię swoich plastycznych zmagań i jak dochodził do kolejnych etapów wtajemniczenia w kunszt plastyczny.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

15 października, 2018