Wystawa Grażyny Bandy

Wystawa Grażyny Bandy

W Mini Galerii Zespołu Szkół Samorządowych w Witnicy zawisły prace kolejnej artystki z naszej gminy. Aktualnie można oglądać prace pani Grażyny Bandy.

Autorska wystawa prac to wynik ciągłej współpracy szkoły z lokalnym Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Otwarcie wystawy z autorką prac odbyło się na spotkaniu z młodzieżą i nauczycielem prowadzącym przedmiot wiedza o kulturze. Wernisaż to kolejna historia rozwoju skrywanego przez lata plastycznego/malarskiego hobby. W trakcie spotkania Pani Grażyna opowiadała jak do tego doszło. Jak większość grupy plastycznej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku, po zakończeniu wieloletniej zawodowej pracy ma sporo wolnego czasu i z pasją mogła zająć się malarstwem, na co wcześniej nie było czasu (obowiązki: praca, dzieci, dom…). Prezentując poszczególne prace, autorka omawiała, jak dużo czasu na nie poświęciła i co było powodem ich namalowania. Uczniowie obejrzeli także inne prace, wcześniej wykonane różną techniką. G. Banda mówiła o tym, jak plenery plastyczne, spotkania z profesjonalnymi malarzami i plastykami pomagają w doskonaleniu kunsztu malarskiego.
Prace malarki można oglądać nie tylko w szkolnej galerii na piętrze, ale także w ośrodku zdrowia na parterze, jak również w hotelu Witnica. Po obejrzeniu prac każdy dowie się, jaka tematyka Panią Grażynę interesuje, dlatego zapraszamy na oglądanie prac w ZSS w Witnicy (piętro) przy Traugutta 1 (do godz. 15-tej). – Bardzo dziękuję Pani Grażynie za wypożyczenie prac do naszej Mini Galerii i życzę zdrowia, wytrwałości i współpracy z ZSS w Witnicy – mówi Marek Kobylański, inicjator wernisażu.

Zdjęcia:

Umiejętności

Opublikowano w dniu

20 lutego, 2019