Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

utworzone przez | lut 25, 2021 | Dla ucznia | 0 komentarzy

Z inicjatywy pani Agnieszki Sikorskiej w ramach promocji  czytelnictwa oraz Święta Bibliotek Szkolnych w Zespole Szkół Samorządowych w Witnicy już po raz trzeci obchodzono Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Święto to zostało ustanowione przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. Głównym celem, jaki chciano osiągnąć, było zachęcenie uczniów do czytania oraz popularyzacja powieści dla młodzieży. Czytanie pobudza przecież wyobraźnię, rozwija język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, pomaga odnieść sukces. Jest sposobem na spędzenie wolnego czasu, alternatywą dla internetu i telewizji. Podobnie jak w latach poprzednich, nauczyciele i chętni uczniowie na każdej lekcji czytali na głos przez 5 – 10 minut fragmenty książek wybranych przez poszczególne klasy. Były to m.in. powieści R. Mroza, G. Musso, S. Kinga.

Powered by: CMS Wordpress, Copyright 2021 ©: Zespół Szkół Samorządowych w Witnicy, Created by: Piotr Pantkowski

Witnickie Liceum Ogólnokształcące powstało w roku 1964, a budynek, w którym się mieści, oddano do użytku w 1969 roku. 15 października 1970 r. nadano szkole imię Mikołaja Kopernika.

Sprawdź naszego Facebooka i ofertę rekrutacyjną